Samsung Galaxy Z Fold6 ve Flip6, Dünyanın Suya ve Toza Karşı En Dayanıklı Katlanabilir Telefonları Olacak

Samsung, 10 Temmuz Çarşamba günü düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni nesil katlanabilir cihazlarını bizlerle buluşturacak. Bunlar, daha önce olduğu gibi dikey katlanabilir Z Flip6 ve yatay katlanabilir Z Fold6 olmak üzere iki telefondan oluşacak.

Cihazların neredeyse tüm özellikleri sızdırılmıştı. Şimdi ise ne kadar dayanıklı olacakları konusunda bilgiler geldi. Buna göre her iki telefon da katlanabilir telefonlarda bir ilke imza atacak.

IP48 suya ve toza dayanıklılık derecesine sahip olacaklar

Sızıntılarıyla tanıdığımız Evan Blass’in (evleaks), Z Fold 6 ve Z Flip 6’nın tanıtım görsellerini bizlerle buluşturdu. Bu görsellerden her iki cihazın da Gorilla Glass Victus 2 korumaya sahip olacağı ve Armor Aluminum materyalle geleceği görüldü. Burada en dikkat çeken kısım ise dayanıklılık dereceleriydi.

Hem Galaxy Z Flip6 hem de Z Fold6, IP48 su ve toza dayanıklılık derecesiyle gelecekler. Bu başta kulağa çok etkileyici gelmeyebilir çünkü günümüzdeki birçok amiral gemisi telefonda IP68’i görüyorduk. Ancak katlanabilir segmentinde durum böyle değildi. Bu cihazlarda genel olarak IP8X gibi düşük derecelendirmeler görüyorduk.

Yani IP48, telefonlar için âdeta çağ atlatan bir değişim olacak. Üstelik dünyada bir ilk olacağını da belirtelim. İlk kez bu kadar yüksek dayanıklılık derecesine sahip katlanabilir telefonlar göreceğiz. Cihazlar, 1,5 metre derinlikteki temiz suda (tuzlu su ve diğer sıvılar dahil değil) 30 dakikaya kadar dayanıklılık sunabilecekler.

Galaxy Z Flip6 ve Z Fold6 hakkında şimdiye kadar çıkan sızıntılar için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir