Gonca Vuslateri anne oldu: Eşinin doğuma yetişemediğini açıkladı


Gonca Vuslateri, kızı Asya’nın doğum anını ve sonrasında yaşananları sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla detaylarını anlattı. Vuslateri, “Küçük bir kasılma ile başlayan süreç, kedim Arte’nin aniden kucağıma gelmesiyle daha da belirginleşti. Kontrol için gittiğim hastanede, ‘Bu gece doğum olabilir’ denildi ve hızla sezaryene alındım” diyerek o anları paylaştı.

Doğum sonrası kızını ilk kez gördüğünde duygusal anlar yaşadığını açıklayan Vuslateri, “Solunum problemleri nedeniyle küvöze alınan Asya’yı gördüğümde gözyaşlarım süte dönüştü” ifadelerini kullandı. Vuslateri, “İlk gün 40 cc’ye yakın geliyor. Herkes takdir ediyor kimileri de çok şaşkın..” şeklinde aktardı.

Eşi Levent’in Ankara’dan bir gün sonra dönmesini beklerken, Aretha Franklin’in ‘(You Make Me Feel Like) A Natural Woman’ şarkısı eşliğinde kızını kucağına aldığını yazdı.

Çiçeği burnunda anne Gonca Vuslateri, sosyal medya hesabından yaptığı duygusal paylaşımda şunları yazdı:

“Hoş geldin Asya Mone

Levent Ankara’da ve bir gün sonra yanıma gelecek. Küçük bir kasılma ve kedim (Arte-sfenks olan) anında kucağımda, yırtınıyor. Haberciymiş meğer. Kasılmalar artıyor. Yalnızca kontrol için gittiğim hastanede “NST yükseliyor bu gece doğum olabilir” deniyor ve hoop Gonca sezaryene! Kordonumuz 40 cm kısa zaten normale giremezmişiz…”

“Kocam yolda… Hepgül Özdemiroğlu varmış bile! Yine!

Canım doktorum ve artık aile gibi olduğumuz hastane ekibi biz bize yeteriz diyoruz ve ameliyathanede Aretha Franklin eşliğinde “You make me feel like a natural woman” şarkısını (yorulmadan dinlediğim tek şarkıdır) dinleyerek Asya geliyor… Solunum biraz uyumlanamıyor başta pırpır ederken canlanıyor ellerim de boş kalıyor haliye manidelerdeki gibi:)…”

“Oksijenini alırken doğum sonrası kızımı görmeye gidiyorum… Babası da gelmiş biraz ağlıyorum tabi.. Hayat ben planlar yaparken başıma gelenler miydi bilemiyorum…”

“Süt gelmesi lazım nasıl gelecek diye endişe ederken Asya’yı küvezde solunuma bağlı görünce yüzümden akan gözyaşlarım bile süte dönüşüyor çünkü kendine acıyan bir anne bir bebek için zaman kaybından başka bir şey değildir deyip super mario edasıyla odama gidip sağıyorum… ilk gün 40 cc’ye yakın geliyor.”

“Herkes takdir ediyor kimileri de çok şaşkın… ben alışkınım kendime oysa… uğruna kendimi feda ettiğim bir konu var ise sonuçları canımı acıtmaz… Asya’ya sütler gidiyor… kendi sütümün sesini eski bir radyo gibi plastik bir zeminde çırılçıplak haliyle duyarken kızımın şapkası yollanıyor … Onu kokluyorum… Ve sütlerim çoğalıyor… İki gün sonra kavuşuyoruz… Abartılacak bir şey yok anne diye geliyor kızım… Ama masayı kurmuşuz: sütlerce hazır bekliyordu.”

“Ertesi gün odaya getirilirken doktorum yanımda… iyi ki!

Ben hep korkardım çocuk yapma fikri hakkında konuşurken bile “yahu ben bebek tutamam düşürürüm Allah korusun… Çok küçükler” ve daha neler…

Onu kucağıma aldığım 3. Fotoğrafta şöyle ağlamıştım:

Seni tuttum kızım.

Seni tutuyorum.

Korkma.

Şimdi içimdeki çocuk yıllardır beklediği oyun arkadaşını buldu.

Allah’a bin şükür… Arayan, gelen tüm dostlarımıza çok teşekkür ederiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir